Zkušenosti uživatelů

11. února 2008 v 10:37 | Admin |  Zkušenosti uživatelů
Jan Bezděka, Brno
Filtr MTC 10 jsem si zakoupil domů, protože používáme vodu z vodovodní sítě a chuťově to upřímně není žádná sláva. Nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, že bych si koupil filtr na úpravu pitné vody, ale zaujala mě nízká cena a poměrně příjemný design, tak jsem se rozhodl to vyzkoušet.
Když jsme filtr našroubovali na vodovodní trubku, vzali jsme dvě skleničky, do jedné z nich nalili vodu přímo z vodovodu a do druhé vodu z filtru.
Chtěli jsme vyzkoušet, zda bude rozdíl opravdu tak patrný, ale osobně jsem si nedělal velké iluze.
Výsledek našeho testu byl ten, že všichni čtyři členové naší rodiny poznali rozdíl už po čichu, protože voda z filtru nebyla cítit chlórem!
Takže to, že chuťový rozdíl byl taktéž dost propastný, pro nikoho už takovým překvapením nebylo.
Každopádně od té doby, kdy jsme si filtr zakoupili, se u nás pije voda (nebo šťáva) mnohem víc než dříve a rozhodně nemáme do budoucna důvod nakupovat vodu balenou (i když jsme ji také nikdy moc nekupovali).
Osobně jsem milovníkem dobrého čaje a teď si na něm opravdu moc pochutnávám!

S pozdravem Jan Bezděka, Brno


Jiří Spáčil, Olomouc
Vodní filtr MTC 10 mám teprve krátce, asi 10 dnů a jsem ve stavu rozhodování zda přejít trvale na filtrovanou vodu nebo zda dále kupovat balenou vodu v barelech. Po počátečním výtoku vody s černými částečkami se filtr stabilizoval a nyní jsem s kvalitou filtrované vody spokojen. Zapáchjící chlór je z vody odstraněn a také chuť vody je příjemná. Zatím si teprve zvykám přepínat filtr do vypnuté polohy, abych při pouštění vody větším proudem filtr nepoškozoval. Také je tady menší nepohodlí při manipulaci nádobí ve dřezu. Ideální by bylo mít filtr namontován na vodovodní baterii která se méně používá nebo je speciálně udělaná pro tento účel.
Předpokládám, že na přepínání filtru si brzy zvyknu a menší potíž při manipulaci s nádobím rád vyměním za otravné donášení balené vody. Takže zatím to vidím tak, že filtr budu používat trvale.

Jiří Spáčil
provozovatel www.bezvaportal.cz, www.hemi-sync.cz, www.hemi-sync-4eu.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elisabeth constantine Elisabeth constantine | E-mail | 27. dubna 2009 v 3:53 | Reagovat

Sem napište komentář

2 karel karel | E-mail | Web | 26. srpna 2013 v 15:11 | Reagovat

Já hlavně ani nevím kde se takové věci dají nakoupit, jsem z malého města, jde se nic nesežene, třeba i vodovodní baterie nakupuji na internetu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama